Ryse: Son of Rome Image
Metascore
61

Mixed or average reviews - based on 27 Critic Reviews What's this?

User Score
6.8

Mixed or average reviews- based on 710 Ratings

Your Score
0 out of 10
Rate this:
 • 10
 • 9
 • 8
 • 7
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 • 0
 • 0
 • Summary: Fight as a soldier. Lead as a general. Rise as a legend. Ryse is an action game that draws gamers into the epic times of the Roman Empire.

Trailer

Play Sound
Please enter your birth date to watch this video:
You are not allowed to view this material at this time.
Ryse: Son of Rome - Damocles Trailer
Score distribution:
 1. Positive: 3 out of 27
 2. Negative: 2 out of 27
 1. Jan 15, 2015
  80
  If you are in the mood to spend a weekend enjoying some graphic ultra-violence with your brain turned off, then Ryse: Son of Rome should make a nice addition to your library, especially if you can find it on a Steam sale.
 2. Oct 30, 2014
  70
  Brutal combat and simple mechanics are the “bane and the boon” of this Action/ Hack 'n' Slash game. Impressive in the beginning, grows weary, though, after some playtime, following Marius Titus’ journey for retribution. The stunning depiction of some territories of the ancient Roman Empire make it an eye candy and the extremely interesting multiplayer co-op feature adds extra play hours, making it a worthy buy.
 3. Oct 14, 2014
  68
  The PC version of the Crytek’s game is coherent with its roots and that’s at the same time a good and a bad thing.
 4. Oct 9, 2014
  65
  While Ryse's production values are amazing, its gameplay is painfully superficial.
 5. Oct 9, 2014
  60
  Ryse is a decent game, given its length, but it's one that is certainly more fun to look at than it is to play.
 6. Oct 9, 2014
  54
  A bad port and a gameplay that wasn't that great even on Xbox One.
 7. CD-Action
  Jan 9, 2015
  40
  It treats players like drooling idiots that expect games to play themselves. [13/2014, p.62]

See all 27 Critic Reviews

Score distribution:
 1. Positive: 69 out of 157
 2. Negative: 24 out of 157
 1. Oct 11, 2014
  10
  Love this game, something different from usual FPS and 3rd person game. Most games have same/similar story and can be boring. People do sayLove this game, something different from usual FPS and 3rd person game. Most games have same/similar story and can be boring. People do say that Ryse is repetitive but are not all the other games repetitive? E.G shooting enemies in different maps. People are annoyed because of short campaign but like all of the crytek games have short campaigns. Expand
 2. May 29, 2015
  10
  I am delight of this game! The masterpiece of game industry has come! Impressive! So good. I haven't gone it at all but almost. The scriptI am delight of this game! The masterpiece of game industry has come! Impressive! So good. I haven't gone it at all but almost. The script looks like the Hollywood's film. Good slasher and interesting as well.I don't understand people who write that the game has bad gameplay, short, etc. Can't, just can't put this game lower than 10. Expand
 3. Oct 21, 2014
  8
  Very enjoyable action game with phenomenal graphics, runs smoothly, well paced, hard to put down, never becomes a chore. Could do with an FOV option.
 4. Apr 24, 2018
  7
  Yerli kardeşlerin yapım olması ve daha önce crysis serisi ile gaza gelip aldık tabi gaza geldik derken 7.75 tl gibi komik bir fiyata aldık.Yerli kardeşlerin yapım olması ve daha önce crysis serisi ile gaza gelip aldık tabi gaza geldik derken 7.75 tl gibi komik bir fiyata aldık. yanına da bir de türkçe dil yaması uyguladık başladık hikayemize.
  (spoiler içerir)
  *Oyun zaman döngüsü içerisinde, yani farklı zamanları size yaşatıyor ilk başta aklınız karışıyor ama bu durumu anca final sahnesinde anlıyorsunuz. ilk başlarda oynadığınız sahnelerin aslında size finalin nasıl olduğunu söylemesi ve sizin bunu fark edememeniz güzel bir detay (kızın kafasının surlara dikilmesini emretmesi gibi) yani ilk başta hiç anlam verememiştim. durduk yere neron ile niye başbaşayız ve bu sahne neden başka bir yerde yok anlam veremedim. bir nevi kurgu katılmış.ama bu kurgu final sahnelerinde hızlıca geçilmiş. saatlerce oynuyorsunuz ve neden oynadığınız 20 saniyelik bir ara videoda geçiştiriliyor.
  *oyunda bir şey var ki hey maşallah dedirtiyor bu da grafikler.
  arkadaşlar grafikler gerçekten şahane. bazen kendimi romada sanıyorum ışıklar,efektler, ortam gerçekten çok iyi tabi bazen gereğinden bazla kalabalık oluyor ama oyunu oynayan herkes gladyatör sahnelerinin oynandığı arena kısmını beğenmiştir. her yerde en ince detayına kadar uğraşmışlar keşke gta gibi kamera açıcı ayarlanabilseydi ve biz karakterimiz ile beraber çevreyi daha geniş açı ile oynayabilseydik görebilseydik daha güzel olurdu.
  *oyunda özellikle ara sahneler çok güzel değme dizilere taş çıkarır. oyunu geçin ara sahneleri birleştirin dizi diye oynatın. ara sahnelerde oyunun kendi grafiklerinden farklı bir tat var sanki grafik motoru ile yapılmamış da direk çekim yapıp video olarak atmışlar gibi (tam bilmiyorum) ben ara sahneleri çok beğendim.
  *Hikaye gayet güzel. yani çok iyi değil ama bu oyuna göre güzel.lan hiç değilse parasına göre güzel :) tabi bazı yerlerde kopukluklar var. neden kralın oğlu düşman kralını öldürdü anlamadım olay bu kadar basit bir intikam duygusu olmamalı, ayrıca biz savaş bitti ve sıra adamımızın intikamına geldi derken bir anda roma 10 bin asker tarafından işgal ediliyor. ilk işgal aslında ileri zamanı anlatıyorsa romalı veliaht neden düşman kralı niye öldürdü? herşey aslında finale bırakıldığı için karıştırabiliyorum.
  *karakter tasarımı olmamış,aynı karakterler devamlı karşımıza çıkıyor diyorlardı da bu kadar belirgin olduğunu düşünmemiştim, bir kaç modelden ve önemli karakterlerden başka herkes aynıydı, witcher 2 oyununda yüzlerce karakter gördüm tek bir kişi bile biraz olsun birbirine benzemiyordu, lan cüceler bile benzemiyordu burda ise ctrl-v'nin dibine vurmuşlar.oyun nasıl başladıysa öyle bitti.
  *oynanış da olmamış arkadaş. karakterimizi geliştirmemin sonuna ulaşıyoruz yine d bir kaç farklı kesip biçmenin önüne geçmiyor, hani zaten kan gövdeyi daha ilkbaşlarda götürüyor adam yüzbaşı iken de aynı kesiyor general iken de, bir yerden sonra alışıyorsunuz. mesela gears of war oynarken testereli silah ile de aynı burdaki gibi canavarları kesiyorduk ama insanın içinde daha çok kasap gibi kesme isteği uyandırıyordu bu ryse ise bir yerden sonra alışıyorsun ve hiç tat vermiyor. özellikle tam olarak kılıcı sapladığımız an yavaş çekim olup sonrasında hızlı çekime geçiyor ya aklımızı bulandırıyor güzel bir efekt değil.
  *ayrıca boss savaşları artık gına getiriyor. öldürdüm diyorsun hop bir ara sahne en baştan bir daha, hah bu sefer bitti diyorsun hop en baştan bir daha. aynı boss dövüşlerini tekrar tekrar yapa yapa gına geldi. yani bitsede gitsek lan dedim.

  ***
  gelelim tavsiye aşamasına. şimdi ben bu oyunu 7.75 tl gibi komik bir rakama aldım beğenmeszem silerim sonucunda yerli kardeşler birşeyler yapmış. bu firma ülkemize de ilk defa oyun geliştirme konusunda üniversite ile ortaklığa giden ve ülkemizle oyun sektörü daha da gelişsin diye çabalayan bir firma ve batmasını istemem. tamam belki kendileri bir witcher yapamıyor olabilir ama oyunun credits sahnesinde yerli kardeşler yazıyor ya bu fiyata yeter de artar bile.
  "Alın oynayın" sıkılınca girin youtube videolarına hikayeyi izleyin zevk alacaksınız(video serisi çekmeye gerek duymadım nette çok güzel türkçe altyazılı videolar var)
  Expand
 5. Apr 5, 2021
  7
  Pretty fun slasher style game, with very pretty graphics (Cryengine) and decent gameplay mechanics.
 6. May 10, 2020
  6
  Nice visuals and nice ambientation but thats pretty much it. Combat feels a bit repetitive. The game is really short and story is just a regular one.
 7. Sep 25, 2016
  0
  НИКАКОЙ ОПТИМИЗАЦИИ!!! no optimization no optimization no optimization no optimizationno optimizationno optimizationno optimizationnoНИКАКОЙ ОПТИМИЗАЦИИ!!! no optimization no optimization no optimization no optimizationno optimizationno optimizationno optimizationno optimization!!! Expand

See all 157 User Reviews