X
Jane Becker
co-executive producer / executive producer / supervising producer
34 Episodes, 2020 - 2023
Brendan Hunt
executive producer / producer
34 Episodes, 2020 - 2023
Liza Katzer
co-executive producer / executive producer
34 Episodes, 2020 - 2023
Joe Kelly
executive producer / consulting producer
34 Episodes, 2020 - 2023
Jamie Lee
co-executive producer / executive producer / supervising producer
34 Episodes, 2020 - 2023

Cast & Crew

Written By

Brendan Hunt
developed by / story by / teleplay by / written by
34 Episodes, 2020 - 2023
Joe Kelly
developed by / story by / written by / teleplay by
34 Episodes, 2020 - 2023
Bill Lawrence
developed by / story by / teleplay by
34 Episodes, 2020 - 2023
Jason Sudeikis
developed by / story by / teleplay by / written by
34 Episodes, 2020 - 2023
Phoebe Walsh
executive story editor / story editor / written by
23 Episodes, 2020 - 2023
Brett Goldstein
executive story editor / written by
13 Episodes, 2020 - 2023

Cast

Sarah Niles
Sharon Fieldstone / Dr. Sharon Fieldstone
13 Episodes, 2021 - 2023
Fleur East
Jaylah Vivienne / TV Host
4 Episodes, 2021 - 2023
Alfie Smith
Steve Higgins / Stevie Higgins
3 Episodes, 2020 - 2023

Sound

Brent Findley
supervising sound editor / adr mixer
34 Episodes, 2020 - 2023
Amanda Knowledge
audio description re recording mixer / re-recording mixer: audio description
34 Episodes, 2020 - 2023
Jordan McClain
Foley Mixer / foley mixer / Foley Mixer: Foley Editor / Foley Editor / foley editor
33 Episodes, 2020 - 2023
Kip Smedley
sound designer/sound effects editor / sound designer / sound effects editor
25 Episodes, 2020 - 2023
David Lascelles
sound mixer / production mixer / production sound mixer
17 Episodes, 2020 - 2023
Darrell Briggs
production sound mixer 2nd unit / production sound mixer: dailies / production sound mixer: second unit
14 Episodes, 2020 - 2021
David Giles
production sound mixer: double bank unit / production sound mixer
14 Episodes, 2020 - 2021
Andrew Mawson
First assistant sound / first assistant sound
12 Episodes, 2021 - 2021
Scott G.G. Haller
dialogue editor / ADR editor / co-supervising sound editor
12 Episodes, 2023 - 2023
Daniel Douglass
adr editor / dialogue editor
9 Episodes, 2023 - 2023
Bernard Weiser
dialogue editor / supervising sound editor
5 Episodes, 2020 - 2023
Simon Gill
2nd Unit First Assistant Sound
5 Episodes, 2021 - 2023
Rute Gomes
second assistant sound: 2nd unit
5 Episodes, 2023 - 2023
Eleanor K. Russell
first assistant sound: second unit
2 Episodes, 2020 - 2020
Jack Simpson
sound trainee: second unit, dailies
2 Episodes, 2020 - 2020
Doris Perrolf
sound editor: audio description
2 Episodes, 2021 - 2021
Howard Bevan
first assistant sound: dailies
1 Episode, 2021 - 2021
Morris Concas
2nd assistant sound 2nd unit: Dailies
1 Episode, 2023 - 2023
Renzo Garcia
first assistant sound: dailies
1 Episode, 2023 - 2023
James Kum
first assistant sound dailies
1 Episode, 2020 - 2020
Grant Studart
Production Sound Mixer: dailies
1 Episode, 2020 - 2020
Alex Collin
second assistant sound: splinter unit, dailies
1 Episode, 2023 - 2023

Makeup

Nicky Austin
Hair & Make Up Designer / hair & make up designer / hair designer / makeup designer / makeup artist: Mr. Sudeikis
34 Episodes, 2020 - 2023
Nicola Springall
makeup artist / Hair and Make Up Supervisor
34 Episodes, 2020 - 2023
Nicola Pope
makeup artist / Make Up Artist
24 Episodes, 2021 - 2023
Joe Darby
hair and makeup trainee / crowd hair and makeup artist / hair trainee / makeup trainee
18 Episodes, 2020 - 2023
Ali Barnett
crowd hair and makeup artist: daily
12 Episodes, 2021 - 2021
Sophie Leatherby
Daily Crowd Hair & Makeup Junior
12 Episodes, 2021 - 2021
Linda Azma
crowd hair and makeup junior
12 Episodes, 2023 - 2023
Lucie Blundell Jones
hair and make up crowd supervisor
12 Episodes, 2023 - 2023
Rosie Sinfield
crowd daily hair and makeup artist
12 Episodes, 2023 - 2023
Ella Louise Tanner
dailie crowd hair and makeup trainee
12 Episodes, 2023 - 2023
Evy van Empel
crowd daily hair and makeup artist
12 Episodes, 2023 - 2023
Sian Duke
hair stylist: Ms. Temple / makeup artist: Ms. Temple
9 Episodes, 2020 - 2020
Nicky South
crowd hair and make up supervisor
8 Episodes, 2021 - 2021
Nicola Sacks
daily crowd hair and makeup trainee / daily crowd hair and makeup junior
6 Episodes, 2020 - 2023
Abi Lawrence
hair and makeup junior crowd: daily / hair and makeup trainee / hair and makeup trainee crowd
6 Episodes, 2021 - 2023
Macy Pemberton
Crowd hair and makeup trainee
5 Episodes, 2023 - 2023
Gemma Low
personal hair stylist: Miss Temple / personal makeup artist: Miss Temple
4 Episodes, 2020 - 2020
Whitney James
makeup designer: Jason Sudeikis
3 Episodes, 2020 - 2020
Shailini Parmar
hair and makeup junior crowd: daily
3 Episodes, 2023 - 2023
Helen Chesworth
daily crowd hair and makeup artist
2 Episodes, 2021 - 2021
Katie Cresser
crowd daily makeup artist and hair stylist
1 Episode, 2021 - 2021
Hannah Charlton
daily crowd hair & makeup junior
1 Episode, 2023 - 2023
Helen Masters
crowd hair & makeup artist
1 Episode, 2023 - 2023
Aby Oldfield
daily hair and makeup trainee
1 Episode, 2023 - 2023
Bianca van der Steen
Key hair and make-up Netherlands
1 Episode, 2023 - 2023

Special Effects

Mahan Singh
special effects technician
12 Episodes, 2023 - 2023
Luke Rutter
special effects technician
3 Episodes, 2020 - 2020
Joda Callan
special effects technician
1 Episode, 2021 - 2021

Visual Effects

Avital Shalev
vfx producer: digtialfilm tree / visual effects producer
34 Episodes, 2020 - 2023
Gretchen Bangs
visual effects coordinator / visual effects producer / vendor coordinator: Barnstorm VFX
25 Episodes, 2020 - 2023
Bill Parker
sr. compositing supervisor / Visual Effects Supervisor: Barnstorm VFX / Compositing Supervisor: Barnstorm VFX
25 Episodes, 2020 - 2023
Andres Gomez Zamora
di colourist/editorial pipeline support: Ingenuity Studios / di colourist / editorial pipeline support: ingenuity studios
24 Episodes, 2021 - 2023
Francesca Orrach
VFX Producer: Ingenuity Studios
24 Episodes, 2021 - 2023
Anthony Ismael Moreno
3d artist / visual effects artist
23 Episodes, 2020 - 2023
Andrea Aniceto-Chavez
Lead Previsualization Artist / Previsualization Producer
18 Episodes, 2020 - 2023
Shiying Li
lead compositor: Barnstorm VFX / digital compositor: Barnstorm VFX
18 Episodes, 2020 - 2023
Kenneth Armstrong
digital compositor: Barnstorm VFX
15 Episodes, 2021 - 2023
Nancy Jundi
Previsualization Producer / previsualization producer
15 Episodes, 2021 - 2023
Richard Sinn
lighting artist / cg generalist
15 Episodes, 2021 - 2023
Julia Pfeffer
render wrangler: Barnstorm VFX
14 Episodes, 2020 - 2021
Danny Corona
digital compositor / Nuke Technical Director
13 Episodes, 2020 - 2023
Manny Wiebe
cg artist: Barnstorm VFX / cg artist: Barnstorm VFX
12 Episodes, 2021 - 2023
Rodney Montague
visual effects producer: Barnstorm VFX
12 Episodes, 2021 - 2021
Sean Kachenmeister
visual effects editor: Ingenuity Studios
12 Episodes, 2023 - 2023
Isnainul Fahrizal
compositing artist: Ingenuity Studios
11 Episodes, 2023 - 2023
Bisma Hariarto
compositing artist: Ingenuity Studios
11 Episodes, 2023 - 2023
Chad Hudson
global head of production: Barnstorm VFX
11 Episodes, 2023 - 2023
Sonia Kung
production coordinator: Track VFX
11 Episodes, 2023 - 2023
Pascal Prima
compositing artist: Ingenuity Studios
11 Episodes, 2023 - 2023
Nico Pucciarelli
visual effects editor: Barnstorm VFX
11 Episodes, 2023 - 2023
Akam Rezaee
digital compositor: DigitalFilm Tree
11 Episodes, 2023 - 2023
Jeremy Erb
2D department coordinator: Barnstorm VFX
10 Episodes, 2020 - 2020
Mohammad Arrifki
compositing artist: Ingenuity Studios
10 Episodes, 2023 - 2023
Ilham Firmansyah
compositing artist: Ingenuity Studios
10 Episodes, 2023 - 2023
Joshua Gluck
sr vfx generalist: Digital Film Tree / visual effects artist: Digital Film Tree
9 Episodes, 2021 - 2023
Audelia Beany
compositing artist: Ingenuity Studios / roto artist: Ingenuity Studios
9 Episodes, 2023 - 2023
Kelvin Nataniel
compositing artist: Ingenuity Studios / Compositing Artist: Ingenuity Studios
9 Episodes, 2023 - 2023
Mallory Clark
visual effects production assistant: Mr Wolf
7 Episodes, 2023 - 2023
Safwan Lihawa
compositing artist: Ingenuity Studios
7 Episodes, 2023 - 2023
Handal Sadewo
compositor artist: Ingenuity Studios
7 Episodes, 2023 - 2023
Dea Casidi
compositing artist: Ingenuity Studios
6 Episodes, 2023 - 2023
Nikki Jieun Lee
Lead Compositor: Ingenuity Studios
6 Episodes, 2023 - 2023
Lorenzo Liem
compositor artist: ingenuity studio
6 Episodes, 2023 - 2023
Arief Mufthian
compositing artist: Ingenuity Studios
6 Episodes, 2023 - 2023
Andrew McCaig
visual effects editor: Ingenuity Studios
5 Episodes, 2023 - 2023
Chloe Valdecantos
Lead Compositor: Ingenuity Studios
5 Episodes, 2023 - 2023
Ranie Yuliana
Compositing Artist: Ingenuity Studios
5 Episodes, 2023 - 2023
Jessica Atkinson
visual effects editor: Untold Studios / visual effects editor
4 Episodes, 2021 - 2023
James Paul HattSmith
visual effects supervisor: Untold Studios
4 Episodes, 2021 - 2023
Kaillou Lai
visual effects artist / matchmove artist
4 Episodes, 2021 - 2021
Javier Delgado
visual effects artist: Digital Film Tree
4 Episodes, 2023 - 2023
Davin Vincentius
compositing artist: Ingenuity Studios
4 Episodes, 2023 - 2023
Danielle Malambri
visual effects producer: Barnstorm VFX
3 Episodes, 2020 - 2020
Chun Seong Ng
cg supervisor: Barnstorm VFX
3 Episodes, 2020 - 2020
Nikhil P. Patil
digital modeler / digital texture artist
3 Episodes, 2020 - 2020

Assistant Director

Sophie Worger
crowd second assistant director / first assistant director / second assistant director
23 Episodes, 2020 - 2023
Daniel Parslow
third assistant director / Floor 2nd Assistant Director / floor second assistant director
18 Episodes, 2020 - 2023
Paul Morris
second assistant director / second second assistant director
17 Episodes, 2021 - 2023
Mathilde Levesque
floor runner / third assistant director
16 Episodes, 2021 - 2023
Oliver Keane
Crowd Runner: dailies / crowd base runner / additional floor runner: dailies
15 Episodes, 2020 - 2023
Charles Obaro
floor runner / third assistant director
12 Episodes, 2020 - 2023
Zak Harney
additional third assistant director
12 Episodes, 2021 - 2021
Zoe Hambling
second unit third assistant director
12 Episodes, 2023 - 2023
Perdita Ogbourne
crowd third assistant director / Crowd 2nd Assistant Director / crowd second assistant director
9 Episodes, 2021 - 2023
Jim Imber
first assistant director
6 Episodes, 2023 - 2023
Alasdair Copland
additional third assistant director
3 Episodes, 2021 - 2021
Sara Sparrow
crowd third assistant director / third assistant director
2 Episodes, 2021 - 2023
Chris Cook
second assistant director
2 Episodes, 2023 - 2023
James Hill
second assistant director
2 Episodes, 2023 - 2023
Tom Giles
third assistant director
1 Episode, 2020 - 2020
Melisa Kurtay
first assistant director dailies
1 Episode, 2020 - 2020
Scott Claydon
Crowd 2nd Assistant Director: dailies
1 Episode, 2021 - 2021
Dylan Nicholson
base third assistant director
1 Episode, 2021 - 2021
Julian Lara-Cid
Additional 3rd Assistant Director: dailies
1 Episode, 2023 - 2023
Christina Lee
second second assistant director
1 Episode, 2023 - 2023

Art Department

Chelsey Goord
stand by painter / scenic painter / scenic artist
32 Episodes, 2020 - 2023
Anastasia Campion
petty cash buyer / Petty Cash buyer
24 Episodes, 2021 - 2023
Steve Clark
s/by carpenter / stand by carpenter and set construction carpenter
24 Episodes, 2021 - 2023
Katherine Pickup
art department assistant / assistant art director
24 Episodes, 2021 - 2023
Lydia Moss
assistant art director / art department assistant
22 Episodes, 2020 - 2021
Emily Streeter
art department assistant / Junior Draughtsperson
21 Episodes, 2021 - 2023
Sophie Frances Coates
petty cash buyer / Production Buyer / production buyer
20 Episodes, 2021 - 2023
Clementine Eve
Assistant Production Buyer / petty cash buyer
13 Episodes, 2021 - 2023
Tim Austin
standby art director / stand-by art director
10 Episodes, 2020 - 2020
Oliver Gant
standby props / stand-by props
10 Episodes, 2020 - 2020
Tatyana Eastap-Johnson
Petty Cash Buyer / petty cash buyer
9 Episodes, 2023 - 2023
India Pim
Art Department Assistant
4 Episodes, 2023 - 2023
Tabitha Loftus
art department clearance coordinator
1 Episode, 2023 - 2023

Costume Department

India Millar
wardrobe supervisor / Wardrobe Mistress / wardrobe mistress
30 Episodes, 2020 - 2023
Lucy Creasey
Crowd Costume Supervisor / costume assistant
24 Episodes, 2021 - 2023
Kat Evans
Costume Tailor / costume tailor
24 Episodes, 2021 - 2023
Lucy Pugh-Bevan
Costume Daily: principals / costume trainee
24 Episodes, 2021 - 2023
Calli Mayers
principle standby / costume daily
8 Episodes, 2020 - 2023
Amanda Cox
assistant costume designer
6 Episodes, 2021 - 2021
Quin Sotelo
principal stand-by costumer / principle costume standby
2 Episodes, 2020 - 2020
Suzy Freeman
costume supervisor: los angeles crew
1 Episode, 2023 - 2023

Camera Department

John Attwood
supervising gaffer / gaffer
34 Episodes, 2020 - 2023
Richard Cornelius
camera operator: ronin 2 operator / ronin 2 operator / camera operator / b camera/steadicam operator
34 Episodes, 2020 - 2023
Roman O'Toole-Howes
b cam grip/2nd unit key grip / grip / Grip Camera B / key grip / grip: "b" camera
34 Episodes, 2020 - 2023
Matt Hutchings
digital imaging technician / digital image technician
29 Episodes, 2020 - 2023
Jason Ashe
electrician / generator operator
24 Episodes, 2021 - 2023
Lucas Campain
camera trainee / second assistant "b" camera
24 Episodes, 2021 - 2023
Billy Clarke
Electrical rigger: Rigger / Standby rigger
24 Episodes, 2021 - 2023
Nicholas Randall
digital imaging technician assistant / digital imaging technician trainee
24 Episodes, 2021 - 2023
Suzanne Sanders
Best Boy / best boy / supervising gaffer
24 Episodes, 2021 - 2023
Sam Virtue
electrician / lighting technician
22 Episodes, 2020 - 2021
Irina Cernea
Central Loader / second assistant camera: b camera / second assistant camera: dailies
18 Episodes, 2020 - 2023
Chris Kane
1st assistant camera: dailies
14 Episodes, 2020 - 2021
Tony Paul West
lighting technician dailies / lighting technician
14 Episodes, 2021 - 2023
Micaela Assaad
Central Loader / camera trainee: a camera
13 Episodes, 2021 - 2023
Iwan Prys Reynolds
focus puller: "b" camera / Focus Puller B camera
13 Episodes, 2021 - 2023
Bernin Isaac
B Cam / camera operator: "b" camera / first assistant camera / first assistant camera: second unit
12 Episodes, 2020 - 2023
James Wade
video playback operator / Video Playback Operator
12 Episodes, 2021 - 2021
Thomas Cliffe
video operator: splinter unit
12 Episodes, 2023 - 2023
Alex Farquhar
lighting technician / Dailies Lighting Technician
12 Episodes, 2023 - 2023
Liam Meredith
central loader: dailies / second assistant camera: dailies
12 Episodes, 2023 - 2023
Ben Raven
DIT Trainee / DIT Assistant
12 Episodes, 2023 - 2023
Rob Rogers
Video Playback Post Graphics Coordinator
12 Episodes, 2023 - 2023
Rebecca Rose
camera trainee: "a" camera / second assistant camera: second unit dailies
12 Episodes, 2023 - 2023
Lily Taylor
second assistant camera: additional
12 Episodes, 2023 - 2023
Barny Crocker
camera operator / a camera operator
11 Episodes, 2020 - 2021
Richard Jakes
A / camera operator: "a" camera
11 Episodes, 2020 - 2021
Callum MacDermott
second assistant camera: a camera / second assistant camera: "a" camera
10 Episodes, 2020 - 2020
Matthias Pilz
Director of Photography: Main Unit Days / director of photography: days
10 Episodes, 2020 - 2020
Mitch Fitzsimons
electrician: rigging electrician - splinter unit
9 Episodes, 2020 - 2023
Henry Hulme
Lighting Technician: Dailies
9 Episodes, 2020 - 2020
James Paul Thomas
second assistant camera: second unit
7 Episodes, 2020 - 2020
Luke Jefferson
first assistant camera: dailies
6 Episodes, 2023 - 2023
Andrew Nowley
1st assistant camera football unit
5 Episodes, 2023 - 2023
Theo Ryan
Video Assistant: second unit
5 Episodes, 2023 - 2023
Robbie Chapman
first assistant camera dailies
4 Episodes, 2023 - 2023
Maiya Rose
Additional camera operator: dailies
4 Episodes, 2023 - 2023
Negoita Mihai
Libra Head Technician: Dailies
3 Episodes, 2020 - 2020
Christopher J. Orr
Camera Trainee: second unit / second assistant camera: second unit dailies
2 Episodes, 2020 - 2023
Barney Piercy
"b" camera operator: 2nd unit
2 Episodes, 2020 - 2021
Andrew Bradley
First Assistant Camera: second unit - dailies
2 Episodes, 2020 - 2020
Tony Hair
rigging electrician dailies
2 Episodes, 2020 - 2020
Josh Tilley
second assistant camera: dailies
2 Episodes, 2020 - 2020
Lee Thomas
aerial director of photography
2 Episodes, 2021 - 2021
Andrew Bainbridge
A Cam/Steadicam: Amsterdam Unit
2 Episodes, 2023 - 2023
Lawrence Fish
second assistant camera: dailies
2 Episodes, 2023 - 2023
Mitch Francis
Video Assistant, Video Trainee, DIT Trainee
2 Episodes, 2023 - 2023
Emin Atilgan
2nd assistant camera: dailies
1 Episode, 2020 - 2020

Location Management

Steven Price Brown
assistant location manager / location manager
24 Episodes, 2021 - 2023
Tom Bosanquet
location manager / supervising location manager
12 Episodes, 2021 - 2021
Tom Cowell
assistant location manager
12 Episodes, 2023 - 2023
Nick Marshall
supervising location manager
12 Episodes, 2023 - 2023
Jerome Cant
assistant location manager
9 Episodes, 2020 - 2020
James Player
supervising location manager
8 Episodes, 2021 - 2021
Tom Timbers
assistant location manager: dailies
2 Episodes, 2021 - 2021
Thijs Bolle
supervising location manager
1 Episode, 2023 - 2023
Max Dalton
Location Marshall: dailies
1 Episode, 2023 - 2023

Script Department

Sara Romanelli
assistant script supervisor / script supervisor
24 Episodes, 2020 - 2023
Lizzy Mansfield
writers' assistant / script assistant
13 Episodes, 2021 - 2023
Maria Miranda
assistant script supervisor / script supervisor: 2nd unit
5 Episodes, 2023 - 2023
Karen Carter
additional script supervisor
4 Episodes, 2023 - 2023
Emily Richardson
script supervisor: splinter unit, assistant script supervisor
2 Episodes, 2020 - 2020
Lucy Hatherley
assistant script supervisor: dailies
1 Episode, 2023 - 2023
Shaida Kazemi
Dailies: Script Supervisor
1 Episode, 2023 - 2023
Movie title data and credits provided by
IMDb logo