Fallout 4: Game of the Year Edition Image
Metascore
 1. First Review
 2. Second Review
 3. Third Review
 4. Fourth Review

No score yet - based on 0 Critic Reviews Awaiting 4 more reviews What's this?

User Score
6.3

Mixed or average reviews- based on 32 Ratings

Your Score
0 out of 10
Rate this:
 • 10
 • 9
 • 8
 • 7
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 • 0
 • 0
 • Summary: As the sole survivor of Vault 111, you enter a world destroyed by nuclear war. Only you can rebuild and determine the fate of the Wasteland.
Buy Now
Buy on
Score distribution:
 1. Positive: 0 out of
 2. Mixed: 0 out of
 3. Negative: 0 out of
Score distribution:
 1. Positive: 3 out of 5
 2. Negative: 1 out of 5
 1. Sep 7, 2018
  10
  Because i really don't like the season's pass, Goty is the best option to purchase the Fallout 4 complete.
  In my opinion Fallout 4 is the
  Because i really don't like the season's pass, Goty is the best option to purchase the Fallout 4 complete.
  In my opinion Fallout 4 is the best Fallout game. Best graphics, and a excelent weapon shooting system. The nostalgic and old players prefer Fallout 3 or New Vegas, but for the new players, i think Fallout 4 is more playable, more simple, is for everyone. AAA++++
  Expand
 2. Apr 14, 2019
  10
  High replayability, mod support, well balanced. I'm still starting new games to try player made mods years after release.
 3. Oct 18, 2021
  8
  İnsanlar bu oyunu neden bu kadar gömmüş anlamadım. Açık dünyası çok dolu olmasa da epey geniş. Üs inşa etmedeki detaylar ve zorluk harikulade,İnsanlar bu oyunu neden bu kadar gömmüş anlamadım. Açık dünyası çok dolu olmasa da epey geniş. Üs inşa etmedeki detaylar ve zorluk harikulade, senaryosu fena değil, yan görevler eh işte, DLC'ler iyi.

  Bu özeti biraz daha detaylandıracak olursam, ilk on saatte açık dünyadaki her yere giriyordum. Radar uzakta belli belirsiz görünen her simgeye bile gidiyordum. Sonra haritanın gerçek büyüklüğünü fark edince ve oyunu en ince ayrıntısına kadar tamamlamanın süresine internetten bakınca (230 saat) bu huyumdan vazgeçtim. Yan görevlerin beni götürdüğü açık dünya mekanlarına gittim sadece. Kasaba gibi yerlerde ise güzel bir yan görev bulurum umuduyla herkesle konuşmaya devam ettim.

  Oyunun ilk 30-40 saatinde toplamda sadece iki tane ana görev yaptım. İlk başta yan görevlerle devam ederken farkında olmadan Automatron (iyiydi) ve Vault-Tec (ilginç başladı saçma sapan bir şeye dönüştü) DLC'lerini bitirmişim. Ana görevlere adam akıllı başladığımda 30 level olmuştum.

  Oyunda bütün faction'lara katıldım. Brotherhood of Steel neredeyse hiç görev yapmadım, Minuteman'de yarıladım, diğerlerini ise komple bitirdim. İlkinde Railroad ile bitirdim sonra save'e dönüp Institute ile.

  Fallout serisinden sadece New Vegas'ı oynamış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki buradaki faction muhabbeti biraz yüzeysel kalmış. New Vegas'ta bizim dışımızda çatışan gruplar vardı, istersek onlara katılabiliyorduk ama istersek dışarıdan ufak ufak yardım ediyorduk. Burada da finalde, özellikle de Enstitü'de oğlumuz başkanlığı bize devredeceğini açıkladıktan sonra, Enstitü ile Demiryolu arasında bir barış kuracağımızı, düşündüm. Enstitü'yü sentetiklerin özgürlüğünü kabul etmeye zorlayabilmeli ancak nükleer bomba patlatmadan barış içinde bu işi çözebilmeliydik. Yani sonunda illa bir taraf seçmek zorunda kalmasak daha iyi olurdu. Fallout gibi senaryoda farklı sonuçlara ulaşabildiğimiz gerçek bir rpg 'den bu seçeneği beklerdim.

  Üs inşa etmek oyunun en zevkli kısmı belki de. Forest vesaireden çok daha detaylı. Üssünüzü bir kaç açıdan farklı yöntemlerle geliştirebiliyorsunuz. Ben şekilli şukullu işlere girmedim pek sevmediğimden ama meraklısı büyük zevk alacaktır. Silah ve zırh çeşitliliği çok fazla. İster yerden bulun ister kendiniz modlayın seçenekler sınırsız. Üstelik sadece istatistiği değiştiren değişiklikler değil bunlar. Direkt olarak oynanışı etkiliyor. Bir makineliyi keskin nişancıya, daha az tepen bir silaha, tekli ateş eden bir silaha çevirmek hatta mermi türünü değiştirmek bile mümkün. Yanınızda dolaşan robotu (ben ADA'yı aldım) dilediğiniz gibi modlayabiliyorsunuz. Bu da size yaptığı yardımları ciddi şekilde değiştiriyor.

  Ana senaryodaki derinlik finali hariç fena değildi ama bana sanki biraz kısa geldi. Ya da ben arada diğer DLC'leri bitirdiğim için zaman algım bozulmuş olabilir. Arada oynadığım DLC'lerden Far Harbor'ı beğendim. Nuka-World de fena değildi.

  Oyunda skill sisteminin perk şeklinde olması ve öyle ilerlemesi ilka başta garip gelse de sonradan alıştım. Zaten olmazsa olmaz bir kaç tane şey var onun dışındakiler biraz şov. Level atlamak kolay olduğu için problem olmadı.

  Oyunun en takdir ettiğim özelliği post-apokaliptik atmosferi muazzam vermesi. Kırsal alan tam çorak, doğru düzgün bir ağaç falan yok. True Storms modu sayesinde arada öyle fırtınalara çıkıyor ki görsel olarak şahane. Şehirlere geldiğimizde ise her yer yıkık dökük. Eski binalara, hastaneler, sinamalar, kafeler, fabriikalar, kısacası şehri şehir yapan her şey var. Ancak hepsi savaşta mahvolmuş. Şehirde dolaşırken, taa uzaklardan silah sesi geliyor, havada uçan ışın silahı mermilerini görüyorsunuz, aniden karşınıza birisi çıkıp sebepsizce size ateş ediyor. Boş boş dolaşmayı çok sevdim bu oyunda.

  Beni hayal kırıklığına uğratan şey ise diyalog kalitesi oldu. Özellikle Enstitü üyeleri ve Demiryolu yoldaşları ile konuşurken daha çok özgür irade, robot bilimi, felsefe, özgürlük, sentetikler birey midir, hangi aşamadan sonra birey kabul edilmelidir gibi derin muhabbetler olsun isterdim. Oralara neredeyse hiç girmemiş ya da yüzeysel kalmış.

  Görevleri çok sevmedim. Ana veya yan fark etmez görevlerin yüzde doksanı şu mekanı temizle, şu mekanda bir şey var onu al gele bağlanıyor. Tamam combat mekaniği keyifli de insan daha farklı şeyler görmek istiyor.

  Rpg kısmı da zayıf kalmış. Diyalogların azlığı nedeniyle insanları karakterleri ve dünyayı yeterince tanıyamıyorsun. Olaylara yön verme derecesi de kısıtlı.
  Expand
 4. Sep 21, 2018
  7
  My heavily patched and modded version of Fallout 4 GOTY review:

  Cons: On PC this game requires mods and to edit its files to work properly
  My heavily patched and modded version of Fallout 4 GOTY review:

  Cons:
  On PC this game requires mods and to edit its files to work properly which is really despicable
  Horrible engine utilisation to not fully use the GPU and bottleneck the use of the CPU
  FPS Fluctuating drastically (12 FPS-95 FPS That is despicable)
  FPS is tired to gameplay and load screens which slows down loading times and breaks the game past 75fps
  The cities not being open in the world-space to reduce loading screens
  FPS Stutter issues
  No FOV Slider
  Really limiting Rebind-able key system
  Really inconsistent environmental textures
  Poor facial and clothing textures, inconsistent character animations and extremely poor lip-sync technology
  Flimsy Dialogue camera
  Weak antialiasing that creates a blur effect
  My spouse never responds to the explosion glitch
  Infinite water splashing glitch
  Vault door not opening glitch which is game breaking
  Horrible tutorials for the settlement system and other systems
  Settlement system should be more optional by having a strong auto build settlement type of feature so that you would be able to never touch the settlement system (apart from making the player aware of it) but to not suffer as a result of that
  Some poor UI
  No traits system
  Horrible hacking mini-game
  Not able to climb ledges
  It being 200 years later and almost nothing has happened to the wasteland in terms of progression which is ridiculous
  Inconsistent/bad faction reputation and general reputation system
  Predefined character which restricts what your character can be for an RPG
  Shaun being kidnapped is supposed to give the character urgency which simply doesn’t work for an exploration game especially when both the character's spouse and son aren’t developed before we are supposed to care that they have been taken/killed
  Restricted to a horrible dialogue system which has to be 4 no matter what
  Charisma is the only thing that matters in dialogue with very few exceptions
  Poor story and character pacing/building
  Really poor writing
  Really poor balancing and difficulty inconsistency for combat
  Carry weight is really unbalanced
  Too many settlements that weren’t varied or interesting enough unlike the world space itself
  A lot of really shallow quests
  Morally uninteresting most of the time
  Very very few choice or choices making changes in quests and the stories in a **** RPG
  Almost impossible to even be an evil character

  Pros:
  One of the best world-space/open world in any game ever telling its own stories visually
  All of the crafting systems is amazing
  Great first person shooting mechanic, in my opinion, making fallout finally playable (I need Fallout 4 New Vegas in my bloodstream)
  The Art-style is **** fantastic and realised amazingly
  The 1960s/vault-boy type aesthetic is perfect The companions (apart from Preston Garvey) and the companion system is exceptional
  All of the modernisation from previous games that aren’t in the cons are done really well in my opinion
  The addictive nature of the game even with flaws and all
  The feeling of unlimited content
  All the attention to detail can be seen in things like the easter eggs
  The power armour system is a drastic improvement How easy it is to be immersed into this world The satisfying looting system Overall 6.5/10
  Expand
 5. Nov 19, 2021
  4
  Mediocre Game and an Insult to every Fallout-Veteran. Still better than F76 tho. DONT BUY!